WK-stand · Formule 1 2026
WK-stand Formule 1 2026
Stand na de GP van Mexico (1 november 2026): Andrea Kimi Antonelli (Mercedes) leidt het Formule 1-wereldkampioenschap 2026 met 380 punten. Max Verstappen (Red Bull) staat 2e met 261 punten, 119 achter Antonelli. Er zijn nog 100 punten te verdienen, dus Max kan geen wereldkampioen 2026 meer worden. Hoger dan P2 kan niet meer, dus nu gaat het om P2 vasthouden: 2 punten voor Lewis Hamilton, kans volgens de kampioensmeter dat hij die plek houdt 63%. Antonelli is wereldkampioen.
Stand na de GP van Mexico, .
Wil je zelf uitslagen kiezen en zien wat er dan gebeurt? Dat kan in de calculator. Wat Max in de volgende race moet doen, staat bij de scenario's.
Coureurs
| Plek | Coureur | Team | Punten | Zeges | Achter |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Andrea Kimi Antonelli | Mercedes | 380 | 9 | – |
| 2 | Max Verstappen | Red Bull | 261 | 3 | −119 |
| 3 | Lewis Hamilton | Ferrari | 259 | 1 | −121 |
| 4 | George Russell | Mercedes | 250 | 3 | −130 |
| 5 | Charles Leclerc | Ferrari | 245 | 1 | −135 |
| 6 | Lando Norris | McLaren | 221 | 2 | −159 |
| 7 | Oscar Piastri | McLaren | 144 | 0 | −236 |
| 8 | Isack Hadjar | Red Bull | 107 | 0 | −273 |
| 9 | Liam Lawson | RB F1 Team | 83 | 0 | −297 |
| 10 | Pierre Gasly | Alpine F1 Team | 42 | 0 | −338 |
| 11 | Arvid Lindblad | RB F1 Team | 38 | 0 | −342 |
| 12 | Franco Colapinto | Alpine F1 Team | 27 | 0 | −353 |
| 13 | Oliver Bearman | Haas F1 Team | 23 | 0 | −357 |
| 14 | Gabriel Bortoleto | Audi | 14 | 0 | −366 |
| 15 | Nico Hülkenberg | Audi | 13 | 0 | −367 |
| 16 | Esteban Ocon | Haas F1 Team | 7 | 0 | −373 |
| 17 | Fernando Alonso | Aston Martin | 7 | 0 | −373 |
| 18 | Carlos Sainz | Williams | 7 | 0 | −373 |
| 19 | Alexander Albon | Williams | 5 | 0 | −375 |
| 20 | Yuki Tsunoda | RB F1 Team | 1 | 0 | −379 |
| 21 | Ryo Hirakawa | Haas F1 Team | 1 | 0 | −379 |
| 22 | Lance Stroll | Aston Martin | 0 | 0 | −380 |
| 23 | Valtteri Bottas | Cadillac F1 Team | 0 | 0 | −380 |
| 24 | Sergio Pérez | Cadillac F1 Team | 0 | 0 | −380 |
Bij gelijke punten beslist het aantal overwinningen, daarna het aantal tweede plekken, enzovoort.
Constructeurs
Bij de constructeurs staat Red Bull derde met 382 punten, 122 achter Ferrari. McLaren volgt op 17 punten.
| Plek | Team | Punten | Zeges | Achter |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Mercedes | 630 | 12 | – |
| 2 | Ferrari | 504 | 2 | −126 |
| 3 | Red Bull | 382 | 3 | −248 |
| 4 | McLaren | 365 | 2 | −265 |
| 5 | RB F1 Team | 108 | 0 | −522 |
| 6 | Alpine F1 Team | 69 | 0 | −561 |
| 7 | Haas F1 Team | 31 | 0 | −599 |
| 8 | Audi | 27 | 0 | −603 |
| 9 | Williams | 12 | 0 | −618 |
| 10 | Aston Martin | 7 | 0 | −623 |
| 11 | Cadillac F1 Team | 0 | 0 | −630 |
De stand na elke ronde
Na elke Grand Prix: wie er bovenaan stond, hoeveel punten Max had en hoe groot het verschil met de leider was (of met de nummer 2, als Max zelf leidde). Een sprintweekend telt als één ronde.
| Ronde | GP | Leider (punten) | Max | Verschil | Plek Max |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 | Mexico | Antonelli (380) | 261 | −119 | P2 |
| 18 | Verenigde Staten | Antonelli (365) | 236 | −129 | P4 |
| 17 | Singapore (sprint) | Antonelli (340) | 221 | −119 | P4 |
| 16 | Bahrein | Antonelli (320) | 188 | −132 | P6 |
| 15 | Azerbeidzjan | Antonelli (302) | 163 | −139 | P6 |
| 14 | Spanje | Antonelli (292) | 145 | −147 | P6 |
| 13 | Italië | Antonelli (267) | 127 | −140 | P6 |
| 12 | Nederland (sprint) | Antonelli (242) | 112 | −130 | P6 |
| 11 | Hongarije | Antonelli (219) | 109 | −110 | P6 |
| 10 | België | Antonelli (204) | 91 | −113 | P7 |
| 9 | Groot-Brittannië (sprint) | Antonelli (179) | 76 | −103 | P7 |
| 8 | Oostenrijk | Antonelli (171) | 73 | −98 | P7 |
| 7 | Barcelona | Antonelli (156) | 55 | −101 | P7 |
| 6 | Monaco | Antonelli (156) | 43 | −113 | P7 |
| 5 | Canada (sprint) | Antonelli (131) | 43 | −88 | P7 |
| 4 | Miami (sprint) | Antonelli (100) | 26 | −74 | P7 |
| 3 | Japan | Antonelli (72) | 12 | −60 | P9 |
| 2 | China (sprint) | Russell (51) | 8 | −43 | P8 |
| 1 | Australië | Russell (25) | 8 | −17 | P6 |
Eerdere seizoenen van Max: Max per seizoen ›
Vragen over de stand
Wie staat er bovenaan in het WK Formule 1 2026?
Andrea Kimi Antonelli (Mercedes) met 380 punten, 119 meer dan Max Verstappen.
Hoeveel punten heeft Max Verstappen in 2026?
261 punten. Daarmee staat hij 2e in het WK, 119 punten achter Antonelli.
Houdt Verstappen P2 vast?
Hoger dan P2 kan niet meer, dus nu gaat het om vasthouden. Hamilton staat 2 punten achter Max en heeft nog 100 punten om dat gat te dichten. De kampioensmeter schat de kans dat hij P2 houdt op 63%.
Wie leidt bij de constructeurs?
Mercedes met 630 punten, voor Ferrari (504). Red Bull staat 3e met 382 punten. Stand na ronde 19.
Hoeveel punten zijn er nog te verdienen?
Nog 100 punten: 4 Grands Prix. Een GP-zege levert 25 punten op, een sprintzege 8.
Bron en gebruik
Punten, zeges en uitslagen komen uit de open Jolpica F1-database en worden na elke sprint en race automatisch bijgewerkt; direct na een sessie werken we de top van de stand soms met de hand bij uit een officiële bron. Puntentelling 2026: GP 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1, sprint 8-7-6-5-4-3-2-1.
Deze stand ook als data: stand.json. Gebruik je de cijfers? Vermeld dan "Bron: maxkampioen.nl" met een link. Meer op de pagina voor pers en data.
Max' kans na elke race › · Is het ooit eerder gelukt? › · Alle races in Nederlandse tijd ›