Kampioensmeter · koers 2026
Hoe groot was Max' kans na elke race?
Na ronde 19 geeft de kampioensmeter Max 0% (kan niet meer) op de titel, 63% (eerder wel dan niet) op P2 of hoger en 88% (grote kans) op de top 3. Hieronder zie je hoe die kans zich ronde na ronde ontwikkelde.
Stand na de GP van Mexico, .
Meter vernieuwd op 26 oktober 2026: de hele koerslijn is opnieuw berekend met een betere rekenmethode. Met de oude methode stond hier na ronde 18 86% op P2 of hoger. Wat is er veranderd ›
Oranje: kans op de wereldtitel. Zwart: kans dat Max als tweede of hoger eindigt. Gestippeld: kans op de top 3. Per ronde opnieuw berekend met de stand, de vorm en de resterende races van dat moment. De kampioensmeter speelt de rest van het seizoen 20.000 keer na op basis van de vorm van dit seizoen, waarbij recente races het zwaarst wegen. Oudere weekenden tellen geleidelijk minder, en de meter houdt rekening met onzekerheid over de vorm: elk nagespeeld seizoen begint met een andere, aannemelijke vorm per coureur. Daardoor reageert hij rustiger op één goede of slechte reeks. Plotselinge sprongen van een auto voorziet hij niet. Hoe de meter rekent ›
Wat betekent het woord bij de kans?
Bij elk percentage staat een woord, met vaste grenzen: bijna zeker (96% of meer), grote kans (76-95%), eerder wel dan niet (56-75%), kop of munt (45-55%), eerder niet dan wel (25-44%), kleine kans (5-24%) en vrijwel uitgesloten (minder dan 5%). Kan iets rekenkundig niet meer, dan staat er "kan niet meer". Ook een grote kans is geen zekerheid: van tien keer 80% gaat het gemiddeld twee keer mis.
Achterstand op de leider, seizoen naast seizoen
Zo ver stond Max voor of achter op de leider, na elke ronde. Ter vergelijking: 2021 en 2025. In 2021 werd Max kampioen na een gevecht tot de laatste ronde. In 2025 maakte hij een grote achterstand bijna helemaal goed.
Bekijk als tabel
| Ronde | 2021 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|
| 1 | −7 | −7 | −17 |
| 2 | −1 | −8 | −43 |
| 3 | −8 | −1 | −60 |
| 4 | −14 | −8 | −74 |
| 5 | +4 | −12 | −88 |
| 6 | +4 | −32 | −113 |
| 7 | +12 | −22 | −101 |
| 8 | +18 | −25 | −98 |
| 9 | +32 | −49 | −103 |
| 10 | +8 | −43 | −113 |
| 11 | −8 | −61 | −110 |
| 12 | −3 | −69 | −130 |
| 13 | +3 | −81 | −140 |
| 14 | +5 | −97 | −147 |
| 15 | −2 | −104 | −139 |
| 16 | +6 | −94 | −132 |
| 17 | +12 | −69 | −119 |
| 18 | +19 | −63 | −129 |
| 19 | +14 | −40 | −119 |
| 20 | +8 | −36 | – |
| 21 | 0 | −49 | – |
| 22 | +8 | −24 | – |
| 23 | – | −12 | – |
| 24 | – | −2 | – |
Per ronde
| Ronde | GP | Punten op leider | Titel | P2+ | Top 3 |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 | MEX | −119 | 0% | 63% | 88% |
| 18 | VER | −129 | 0% | 40% | 67% |
| 17 | SIN | −119 | <1% | 33% | 62% |
| 16 | BHR | −132 | <1% | 6% | 29% |
| 15 | AZE | −139 | <1% | <1% | 10% |
| 14 | ESP | −147 | <1% | 1% | 3% |
| 13 | ITA | −140 | <1% | <1% | 1% |
| 12 | NED | −130 | <1% | <1% | <1% |
| 11 | HUN | −110 | <1% | 1% | 5% |
| 10 | BEL | −113 | <1% | <1% | 2% |
| 9 | GBR | −103 | <1% | <1% | 1% |
| 8 | AUT | −98 | <1% | <1% | 3% |
| 7 | BCN | −101 | <1% | <1% | 1% |
| 6 | MON | −113 | <1% | <1% | 1% |
| 5 | CAN | −88 | <1% | <1% | 1% |
| 4 | MIA | −74 | <1% | <1% | <1% |
| 3 | JPN | −60 | <1% | <1% | <1% |
| 2 | CHN | −43 | <1% | <1% | <1% |
| 1 | AUS | −17 | 1% | 5% | 13% |
Wat moet Max nu nog doen? Bekijk de scenario's › · Is het ooit eerder gelukt? ›
Gebruik deze grafiek
Cijfers, grafieken en teksten mag je vrij gebruiken onder CC BY 4.0: vermeld 'Bron: maxkampioen.nl' met een link. Vragen over gebruik: zie pers en data. Download de grafiek (PNG, 1200 × 675) ›

Meer cijfers en grafieken: pers en data.